top of page

SERBEST DALIŞ BECERİLERİNİZİ GELİŞTİRİN

Serbest dalışı öğrendiniz devam edip, tekniğinizi, nefes tutma sürenizi ve su altı becerilerinizi geliştirmek istiyorsunuz, peki antrenmanlara nasıl devam edebilirsiniz? Serbest dalışı geliştirmenin en iyi yöntemi su ve derinliğin birlikte olduğu yerlerde dalış yapmaktır. Su sıcaklığının uygun oldu yerler mükemmel bir dalış ortamı sunar.

Ancak özellikle kış aylarında hem yüzey ve özellikle dip sıcaklıkları fazla düşer, uzun süre dalış yapmaya izin vermez. 

SSI Training Techniques Freediving Serbest Dalış
dynamic palet havuz çalışması

Birçok profesyonel serbest dalıcı kış aylarında havuz antrenmanlarına başlarlar. İstanbul gibi denizde dalış yapmanın ideal olmadığı, veya derin dalış havuzu olmayan şehirlerde, havuzda yapabileceğimiz birçok faydalı antrenman yöntemi mevcuttur. Bu sayede hem serbest dalış becerilerinizi geliştirmeye devam edersiniz ve hem de açık denizde yapacağınız dalışlara hazırlık yaparasınız. ​

  • Havuzda statik apnea (nefes tutma) çalışmaları

  • Havuzda yüzme, dinamik apnea - paletli veya paletsiz yatay dalış, nefes tutma ve palet vurma tekniklerinizi ve su altı akışkanlığınız artırma çalışmaları

  • Stretching (esneme ve gerdirme) ve diyafram egzersizleri 

  • Yürüyerek yapılan apnea çalışmaları

  • Karada yapılan statik apnea çalışmaları

  • O2-CO2 tabloları ve egzersizleri

  • Spor salonu fitness-kardio çalışmaları vb. birçok farklı alternatif ile ihtiyacınıza en uygun programı planlayıp, düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

ÖNCE GÜVENLİK

Bu çalışmaların hareket halinde ve suda yapılanlarını kesinlikle yalnız ve eğitimini almamış kişilerle yapmayın. Karada yapılanlar için uygun duruş pozisyonu ve ortamı sağlamanız gereklidir.

UZMANLIK menüsünden Training Techniques (Antrenman Teknikleri) eğitimi bu amaca hizmet eden bir uzmanlık programıdır. Ayrıca İstanbul'da antrenman ve havuz çalışmaları için benimle de bağlantıya geçebilirsiniz.

Serbest Dalış Yarışma MonoFin Monopalet
bottom of page