top of page

KURSLAR

FreeDiving Istanbul Serbest Dalis SerbestDalIst FreeDiveX Snorkel

SERTİFİKALI BİR SERBEST DALĞIÇ OLUN

Serbest Dalışın farklı seviye programları ile su altı dünyasına güvenli bir adım atmış olursunuz. Serbest Dalış Seviye 1 programı açık suda sizi bir arkadaşınızla birlikte 20 metre derinliklere dalışa hazırlamak için mükemmel bir programdır. Ancak bu kurs için zamanınız kısıtlı ise, Temel Serbest Dalış programlarına katılıp 5 metre derinliğe kadar havuzda veya kapalı suda arkadaşınızla güvenli bir şekilde serbest dalış yapmak için eğitim alabilirsiniz. Bazı temel seviye kursları ileride Serbest Dalış Seviye 1 eğitimine devam etme ve seviye yükseltme imkanı da sunmaktadır. Sonrasında ise ileri seviye dalış ve uzmanlık kurslarına devam edip serbest dalış tecrübe ve bilginiz artırabilir, daha derinlere güvenle dalışlar gerçekleştirebilirsiniz. 

 

* SSI Serbest Dalış Programlarında SSI Sağlık Bildirim Formu ve SSI Sorumluluk sözleşmesini doldurmak gereklidir.

SSI Pool Freediving

SSI POOL FREEDIVING

Özellike büyük şehirlerde veya Istanbul gibi 3 tarafı denizle çevirili fakat kullanımı kısıtlı olan şehirlerde, havuza erişimim daha iyi ve ben havuzda başlayıp, denizde devam etmek istiyorum diyenlere de bir seçenek var. SSI Pool Freediving. Online materyallerle eğitime başlanır ve yüz yüze devam eden akademik ve su içi uygulama oturumlarıyla devam eder. Programı tamamladıktan sonra Uluslararası geçerli SSI Pool Freediving Dalış sertifikanızı alacaksınız. Dalışları SSI App ile de kaydetmeye başlayabilirsiniz. Daha ileri seviye Level 1 kursu için akademik ve sığ su şartlarınız şimdiden tamamlandı bile.

Kimler katılabilir: 18 yaş ve üstündekiler. 12 -18 yaş arasındakiler ebeveyn rızası ile bu programa katılabilir, 

Dalış Malzemeleri: Maske, Şnorkel, Paletler, Dalış elbisesi ve Ağırlık kemeri

Süre: 2 günlük program, teorik ders seansları, havuz seansı ve ilave antrenman/tekrarlar 

Max. Derinlik: 5mt.

SSI Level 1 Freediving Serbest Dalış Kursu

SSI LEVEL 1 FREEDIVING

SSI Level 1 Freediving kursu, akademik program içeriği, becerilerinizi pekiştirmek için yeterli seans süreleri ve derinlik boyutu ile mükemmel bir başlangıç yapmanızı sağlar. Rahat ve en güvenli şekilde 20 metreye kadar dalış için uygun bilgi ve becerileri size kazandırır. Dalış fizyolojisi, dalış öncesi/sonrası nefeslenme, suda rahatlama, daha uzun nefes tutma teknikleri, suda akışkanlık, güvenlik gibi konforlu dalış sağlayan bir dizi kara ve su çalışması size dalışlarınızda derin maviyi daha yakından keşfetme imkanı sunacak. Var olan memeli dalış refleksinizi kullanmaya başlayacaksınız. Online materyallerle yüz yüze eğitime ön hazırlığınızı yapıp, devam eden akademik ve su içi uygulama seansları ile kendinizi daha derinlere hazırlayacaksınız. Ayrıca kendi düzeyiniz ve üstü bir serbest dalıcı ile dalış planları yapabilir hale gelerek derinleri keşfe devam edebileceksiniz. Uluslararası geçerli SSI Freediving Level 1 sertifikanızı sizin dalış pasaportunuz olacak. Dalışlarınızı SSI App kaydedip daha ileri seviye serbest dalış eğitimleri için de sağlam bir altyapı kazanacaksınız.

Kimler katılabilir: 18 yaş ve üstündekiler. 12 -18 yaş arasındakiler ebeveyn rızası ile bu programa katılabilir, 

Dalış Malzemeleri: Maske, Şnorkel, Paletler, Dalış elbisesi, Ağırlık kemeri ve gerektiğinde güvenlik kordonu(lanyard)

Süre: 4 günlük program, Teorik dersler, Sığ su, açık su seansları ve ilave antrenman/tekrarlar.

Max. Derinlik: 20 mt.

 

SSI Basic Temel Serbest Dalış Kursu Freediving

SSI BASIC FREEDIVING

Sertifikalı bir serbest dalgıç olmaya SSI Basic Freediving eğitimi ile başlayabilirsiniz  Bu program boyunca öğreneceğiniz bilgi ve becerilerle, 5 metre derinliğe kadar havuzda/sınırlı sularda bir arkadaşınızla güvenli bir şekilde serbest dalış yapacak donanımlı bir dalgıç olacaksınız. Online materyallerdeki bilgilerin pekiştirilmesi yüz yüze devam eden akademik ve su içi uygulama oturumlarıyla devam eder. Programı tamamladıktan sonra Uluslararası geçerli SSI Basic Freediving Dalış sertifikanızı alacaksınız. Dalışları SSI App ile de kaydetmeye başlayabilirsiniz. Daha ileri seviye Pool ve Level 1 kursların kapılarıda aralanmış olacaktır.

Kimler katılabilir: 18 yaş ve üstündekiler. 10 -18 yaş arasındakiler ebeveyn rızası ile bu programa katılabilir, 

Dalış Malzemeleri: Maske, Şnorkel, Paletler, Dalış elbisesi ve Ağırlık kemeri

Süre: Tam bir günlük program, 2 teorik ders seansı ve 2 havuz ve/veya sığ su seansı. 

Max. Derinlik: 5 mt.

SSI Try Freediving

SSI TRY FREEDIVING

Serbest dalışı deneyimleyerek, su altı dünyasını keşfe hemen başlamak istiyorsanız, bu programs size göre. Adının try(deneme) serbest dalışı olduğuna bakmayın. Bu programda eşitleme, memeli dalış refleksi, solunum, basınç, dalış ekipmanları ve daha birçok yeni serbest dalış bilgilerini öğrenip, havuz veya sığ suda eğlenceli bir şekilde bu bilgileri deneyimleyebilirsiniz. Katılım Sertifikanız ve online eğitim materyalleriniz ile serbest dalışlarınızı da artık SSI App ile kaydetmeye başlayabilirsiniz.

Kimler katılabilir: 18 yaş ve üstündekiler. 10 -18 yaş arasındakiler ebeveyn rızası ile bu programa katılabilir, 

Dalış Malzemeleri: Maske, Şnorkel, Paletler, Dalış elbisesi ve Ağırlık kemeri

Süre: Yarım günlük bir program, 1 teorik ders seansı ve 1 havuz ve/veya sığ su seansı. 

Max. Derinlik: 5mt.

SSI Training Path Poster 2020
bottom of page