top of page

Serbest Dalış Efsaneleri #1 - Daha Derine Dalmak Tek Amaçtır

Güncelleme tarihi: 29 Ara 2021

Nasılki düzenli koşan herkesin tek amacı Usain Bolt'la yarışmak ve onun rekorlarını kırmak değilse, serbest dalış yapanların tek amacı en derine inmek değildir. Serbest dalışı yarışma amacıyla yapan ve dünya rekorları peşinde koşan belirli sayıda profesyonel dalgıç var. Ama büyük çoğunluğu ise daha iyi hissettirdiği, sağlıklı olduğunu düşündüğü için bu sporun keyfini çıkartarak serbest dalış yapar.


Serbest Tüpsüz Derin Dalış  Freedive İstanbul Eğitim Kursu Antreman Erkek

Bir serbest dalış eğitimi almak yüzme dersi almak gibidir. Amaç güvenli bir şekilde pratik yapmak, kendi becerilerinizi geliştirmek ve suda konforu artırmak için uygun serbest dalış tekniklerini kazanmaktır.


Serbest dalış kurslarında seviyeler ilerledikçe belirlenen limitler, yalnızca derinliği vurgulamak için değil, bunun yerine bu derinliklere ulaşabilmek için gerekli olan zihinsel ve fiziksel farkındalığı vurgulamak içindir.


Pratik ve eğlence açısından bakıldığında ise, daha derinlere güvenli bir şekilde dalış yapabiliyorsanız, stresten uzaklaşmak, kendinizle baş başa kalmak ve limitlerinizi sınamak birçok insan için fazlasıyla yeterli motivasyonu sağlar.

Comments


bottom of page