top of page

Modern Zıpkınla Balık Avı Eğitimleri ve Sertifikasyonu

Güncelleme tarihi: 29 Ara 2021

Günümüzde zıpkınla balık avı sertifika eğitimleri bazı serbest dalış okulları tarafından sunulmaktadır. Bunlardan birisi de SSI-SSI Scuba Schools International dir ve Zıpkınla Balık Avı uzmanlık eğitimi düzenlemektedir.


Modern Zıpkınla Balık Avı Eğitimleri ve Sertifikasyonu

Zıpkınla Balık Tutma Kursunda Neler Anlatılır?


Doğru nefes alma teknikleri gözden geçirilir, öğretilir ve gerekirse düzeltilir. Bir dalıştan diğerine geçmeden önce yapılması gerekenler, dengeleme, zıpkınla ve zıpkınsız dalışın nasıl güvenli ve etkili bir şekilde yapılacağı, su altında nasıl davranılacağı işlenir. Performans artırıcı bilgiler aktarılır.


Eğtimli bir serbest dalgıç iseniz zıpkınla balık avı kursu, iki günlük, sınıfta teorik 2 seans, 1 tanesi havuz/sığ su eğitimini ve 2 taneside açık su eğitim olacak şekilde düzenlenir.


Simülasyonlu zıpkınla balık avı, şiş ve ipi değiştirme, ipi toplama, dalış bıçağı kullanımı, suya giriş ve çıkış, tekneden dalış ve çıkış, su altında balık çağırma, bekleme şekli ve süresi geliştirme, güvenlik, dalış arkadaşı sistemi ve dalış sırası, balık çıkarma, saklama ve deniz canlılarını tanıma, balık seçimi ve özen gösterme, yasal düzenlemeler, balık türleri, yasaklı deniz canlıları vb serbest avcılık için gerekli bütün bilgiler ve becerileri öğrenirsiniz.

Comments


bottom of page