top of page

#5 - Mental Farkındalık - Serbest Dalışın Scuba Dalışlarınıza Olası Faydaları

Serbest dalış her insan için farklı bir şeydir. Bu yüzden herkesin beklentisi ve zevk aldığı konular birbirinden farklıdır. CO2 oluşumuna karşı zihinsel ve fiziksel tepkilerinizi tolere etmeyi öğrenmekten kaynaklanan zihinsel ilerleme şaşırtıcıdır.


Öğrenciler, pozitif ve proaktif olarak kendini gösteren bir özgüvene tanık olurlar. Derinlikler daha yavaş artar, belirli bir disiplin, özgüven gelişimi ve kararlılık sonucu başarma hissiylede pekiştirilir. Her şeyden önce serbest dalış bir spordur ve belirli bir konsantrasyon gerektirir.


Hayattaki küçük kazanımlar, dinamik hareket ve motivasyondan oluşan bir yaşam tarzını teslim ederek sürekli ilerlemeye katkıda bulunur.


Aynı şekilde, zihinsel kapasiteleriniz hakkında daha yüksek bir farkındalık geliştirerek, kendinizi su altındaki problemlerle daha mantıklı bir şekilde başa çıkmaya hazırlarsınız. SCUBA öğrencilerine genellikle yavaşlama, derin nefes alma ve gerekirse gözlerini kapatarak kendilerini sakinleştirmeleri öğretilir. Serbest dalış, zihni ve bedeni sakinleştirmek için daha da fazla teknik kullanır ve bunların tümü SCUBA'daki sorunlara karşıda etkili bir şekilde kullanılabilir.留言


bottom of page