top of page

Zıpkınla Balık Avcılığı İçin Serbest Dalış Bilmem Gerekir mi? Eğitim Şart mı?

Güncelleme tarihi: 19 Nis

Zıpkınla balık avlamak için nefesinizi tutmak doğal olarak kazanılan bir beceri değil ve en iyi serbest dalgıçlar bile hala nefes tutma sürelerini ve su altı becerilerini geliştirmeye çalışıyor.


Zıpkınla Balık Avlamak İçin Serbest Dalış Erkek Kadın

Zıpkınla balık avının serbest dalış yönü sürekli kendinizi geliştirmeniz gereken bir alandır, ve serbest dalış becerileriniz geliştirmeye devam ederken aynı zamanda da balık avlama etkinliğinizde artar.


Şimdi düşünün ki su altı temel dalış becerileriniz henüz yeterince gelişmemişken birde üstüne zıpkın kullanmanın ve balık avlamanın gerektirdiği karmaşayı ekleyin. Bu yüzden asıl amacınız zıpkınla balık avlamak olsa bile önce güvenli ve verimli bir şekilde serbest dalış eğitimi almanız çok önemlidir. Deneyimli bir serbest dalgıç için ise konsantre olacağı şey güvenli zıpkın kullanma ve balık avlama tekniklerini öğrenmek olacaktır.


Sizce hangisi daha başarılı bir avcı olur?


Zıpkınla balık avlayanların yaşadıkları kazaların ve tehliklerin büyük çoğunluğu gerekli su altı becerilerin geliştirmeden balık avlamaya başlamaları veya yanlış bilgileri kullanarak bu spora giriş yapmalarından kaynaklanmaktadır. Ayrıca önemli bir kısmıda zıpkınla güvenli ve efektif avcılık için eksik bilgi ve yanlış ekipman seçiminden kaynaklanır.


Bunu istatistiksel olarakta görmeniz mümkün. Zıpkınla balık avı kazaları ve hayati tehlike geçirenlerin oranları ile serbest dalış kaza oranlarını araştırırsanız, siz de bu sorunun cevabına ulaşabilirsiniz. Bu zıpkınla balık avlamanın çok tehlikeli olduğu anlamına gelmez ama kesinlikle birçok zıpkınla balık avalayan kişinin temel serbest dalış beceri ve kurallarında eksiklikleri olduğu anlamına gelebilir.

Commentaires


bottom of page